موفقیت در کسب و کارها، افزایش فروش و … همگی به نحوه تبلیغات شما بستگی دارد. هرچه افراد بیشتری با شما آشنا باشند مشتریان بیشتری خواهید داشت. دنیای مجازی نیست دقیقا مانند دنیای واقعی است. چندبار پیش آمده که به کالا یا خدماتی نیاز داشتید و به گوگل مراجعه کردید؟ امروزه به گسترش تکنولوژی در هر خانه‌ای کامپیوتر وجود دارد و افراد بسیاری از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. پس سئو سایت اهمیت بسیاری می‌یابد.

زمانی که فردی نیاز به کالا یا خدماتی داشت اول به سراغ گوگل می‌رود. این جستجو در گوگل بیشتر جنبه تحقیقی دارد اما ممکن است با برخورد به سایت هایی که خدمات و کالا را با کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌کنند، فرد تبدیل به مشتری شود. اما این موضوع چه ارتباطی به سئو سایت دارد؟ اصلا سئو سایت چیست؟ خدمات سئو به چه منظوری انجام می‌شود؟ هزینه سئو سایت چقدر است؟ در ادامه مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه شوید.

سئو سایت

مفهوم سئو سایت

در این قسمت از مقاله قصد داریم برای شما توضیح دهیم سئو سایت چیست. سئو سایت در واقع همان تبلیغات است. اما نه تبلیغات به صورتی که با آن آشنا هستید. امروزه همه ی کسب و کارها برای موفقیت بیشتر نیاز به یک سایت دارند. هرچه پیش می رویم متوجه می شویم که تعداد خریدهای آنلاین رو به افزایش است. فروشگاهی مثل دیجی کالا را در نظر بگیرید. شما نیز می توانید اینچنین فروشگاهی داشته باشید. اما تنها داشتن یک فروشگاه خوب کافی نیست.

توجه کنید کالاهای مختلفی را که در گوگل جستجو می‌کنید دیجی کالا اصولا در صفحه اول و تیترهای اول قرار دارد. قرار گرفتن در صفحه گوگل ترافیک سایت شما را بالا می برد. تجربه ثابت کرده افراد تنها صفحات اول و دوم گوگل را مورد بررسی قرار می‌دهند. پس اگر سایت شما در صفحات ابتدایی نباشد، شاهد افزایش فروش و جذب مشتری نخواهید بود. سئو و بهینه سازی سایت اصولی است که شما را پس از مدتی در صفحه اول گوگل قرار می‌دهد.

اصول سئو سایت

حال که با مفهوم کلی سئو آشنا شدید، زمان آن است که با اصول سئو نیز بیشتر آشنا شوید. سئو بیشتر تکنیک هایی است که روی محتوای سایت اجرا می‌شود. از نظر گوگل مهمترین چیز محتواست. اینکه کاربران زیادی، مدت طولانی در سایت شما مطالب را مطالعه کنند باعث بالا رفتن رتبه شما در گوگل می‌شود پس باید در مرحله اول سعی کنید یک محتوای جذاب بسازید.

متن جذاب

از محتوای جذاب، کاربردی و با نوشتاری ساده استفاده کنید. سعی کنید از تیترها استفاده کنید و قسمت های مهم متن را پررنگ جلوه دهید؛ زیرا خوانندگان اغلب به صورت دقیق متن شما را نمی خوانند تنها قسمت های پر رنگ شده که جلب توجه می کنند را مطالعه می کنند و اگر متن برایشان مفید بود آن قسمت را می خوانند پس روی قسمت هایی مانور دهید که بسیار جذاب هستند.

تصاویر زیبا

از تصاویر زیبا، با کیفیت و با حجم کم استفاده کنید. تصاویر متن شما را از یکنواختی در می‌آورند و باعث می‌شوند خواننده مفهوم متن شما را بیشتر درک کند. تصاویر شما باید با محتوای اطراف خود ارتباط معنایی داشته باشد، همچنین نان و نام جایگزین مناسبی برای تصاویرتان انتخاب کنید.

ویدیو

ویدیو نیز یکی از محتواهای مورد استفاده در سایت است. نتایج نشان می دهند محتواهایی که ویدیو دارند بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد. به علاوه اینکه تماشای ویدیو مدت زمان حضور کاربر را در سایت شما بالا برده و این مزیت بسیار بزرگی محسوب می شود. سعی کنید از ویدیوهای آموزشی و کاربردی متناسب با متن استفاده کنید. از ویدیوهای به روز و جدید استفاده کنید و اگر ویدیو به زبان اصلی است با زیرنویس و توضیح مختصری در زیر ویدیو اطلاعات کاملی به کاربر بدهید.

سایر اصول

اصول بسیار مهم دیگری نیز در سئو و بهینه سازس سایت وجود دارد نظیر، توضیحات متا، برچسب ها، عنوان سئو، چگالی کلمات کلیدی، نحوه لینک دادن و لینک گرفتن به طور صحیحی و … که این مطالب بسیار تخصصی می باشند و در سایر مقالات به صورت کاملتر به آنها خواهیم پرداخت. به طور کلی ما مهمترین عوامل را که خودتان نیز می‌توانید با اندکی تحقیق، کسب تجربه و صرف زمان بهبود بخشید را برای شما توضیح دادیم. سایر موارد و اصول سئو نیاز به علم در این زمینه و دقت فراوان دارد. پس بهترین راه مراجعه به یک سئوکار متخصص است.

هزینه انجام سئو

هزینه سئو به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین نکته سختی رقابت در کلمات کلیدی مورد نظر شماست. هر چه رقابت در کلمات کلیدی سخت تر باشد هزینه انجام سئو و زمان آن طول خواهد کشید. از طرفی روش انجام سئو سایت نیز تأثیرگذار خواهد بود. سئو سایت باید به صورت اصولی و مطابق با قوانین گوگل و علم به روز شده انجام شود. روش هایی از سئو وجود دارند که در مدت کوتاهی رتبه سایت شما را ارتقا می دهند اما عواقب ناگواری نیز دارند. پس گول بسته های ارزان قیمت سئو را نخورید. به روش های نادرست سئو کلاه سیاه گفته می‌شود.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه را نمی توان سئو نامید. سئو کلاه سیاه در واقع تلاش بر افزایش رتبه سایت بدون توجه به قوانین گوگل و تولید محتوای با کیفیت برای مخاطبان است. در این روش هیچ چیز جز رسیدن سریع به صفحات گوگل اهمیت ندارد. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی، کپی متن از سایر سایت ها، خرید لینک، کامنت های اسپم و نامرتبط همگی در گروه سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرند. در این روش شاید زمان کمتری برای رسیدن به صفحه اول گوگل نیاز باشد ولی با به روزرسانی الگوریتم های گوگل دیر یا زود سایت جریمه و از دسترس خارج خواهد شد.

شرکت طراحی و سئو سایت مهام با تجربه و تخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت همواره از روش های اصولی برای سئو وب سایت شما بهره می‌گیرد. متخصصین سئو مهام همواره به روزرسانی های الگوریتم های گوگل را دنبال می کنند تا از به روز ترین روش های سئو برای سایت شما استفاده کنند. برای مشاوره درباره‌ی بهینه سازی سایت و هزینه انجام سئو با ما در ارتباط باشید.