اهمیت سئو و بهینه سازی سایت بر هیچ فردی که در وادی طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ مشغول به کار است پوشیده نیست. از همان ابتدای طراحی وب سایت سعی می شود تا اصول سئو و بهینه سازی در نوشتن کدها رعایت شود. ما در این مقاله می خواهیم ابتدا درباره ی سئو و اینکه سئو چیست صحبت کنیم و در ادامه به بررسی سئو وردپرس خواهیم پرداخت.

سئو چیست؟

سئو به روش هایی گفته می شود که از همان ابتدای طراحی سایت اعمال می شود. اما مهمترین و تأثیرگذارترین بخش سئو در تولید محتوا است. سئو سایت باعث می شود که سایت شما در گوگل بتواند در صفحات اول قرار بگیرد. قرار گرفتن در صفحات اول گوگل نیز باعث می شود کاربران بیشتری وارد سایت شما شوند. هدف از طراحی سایت نیز همین تعامل بیشتر با کاربران و مشتریان است. برای سایتی که با وردپرس طراحی شده نیز تفاوتی وجود ندارد.  سئو وردپرس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

روش های سئو وب سایت

حال که از اهمیت سئو به خصوص سئو وردپرس مطلع شدید، باید ببینیم چه عواملی در سئو سایت ما تأثیر گذار است و چه کارهایی باید انجام دهیم تا وب سایت را به صفحه اول گوگل ببریم. مهمترین بخش تولید محتواست. محتوای سایت شما باید بسیار جذاب در عین حال ساده و کاربردی باشد. محتوا شامل متن ها و مقالات سایت، تصاویر و ویدئوها می باشد.

در ابتدا باید سعی کنید مقاله شما از ۳۰۰ کلمه بیشتر باشد. از عناوین جذاب در متن خود استفاده کنید تا کشش بیشتری برای خواندن مقاله تا انتها در کاربر ایجاد کنید. استفاده از تصاویر متناسب با مطلب، با کیفیت بالا و سایز کم، استفاده از ویدئو همه ی اینها در سئو بسیار تآثیرگذار هستند. کلمات کلیدی نیز از عوامل مهم در سئو سایت هستند. پس کلمات کلیدی مناسبی برای مطالب و صفحات سایت خود انتخاب کنید. موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که در مقالاتی دیگر به طور کامل برایتان توضیح خواهیم داد. در انتها باید بگوییم مهمترین مسئله رضایت کاربر است. محتوای سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر علاقه مند باشد آن را تا انتها بخواند.

سئو وردپرس و روش‌های آن

حال می رسیم به مبحث سئو وردپرس !!! سئو و بهینه سازی سایت های وردپرسی با دیگر سایت ها تفاوتی ندارد. تمام نکات برای سئو انواع سایت یکسان است. تنها باید از یک قالب مناسب سئو شده و واکنشگرا استفاده کنید. در این صورت خیالتان راحت خواهد بود. پس یک قالب خوب را انتخاب کنید.

افزونه های بسیاری برای وردپرس ساخته شده اند که به شما کمک می کنند سئو محتوایتان را انجام دهید. معروفترین افزونه برای سئو وردپرس یوآست سئو نام دارد. یوآست سئو یک افزونه قدرتمند با نصب بالاست که به شما در تمامی مراحل سئو محتوا کمک خواهد کرد. شما می توانید برای  انتخاب عنوان مناسب، میزان محتوا، چگالی درست کلمه کلیدی، سئو تصاویر و … از یوآست سئو استفاده کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم یک دید کلی نسبت به سئو و بهینه سازی به خصوص سئو وردپرس به شما بدهیم. منتظر مقالات و آموزش های تخصصی ما در زمینه سئو و وردپرس باشید.