طراحی سایت با قالب آماده وردپرس روشی است که طراحی سایت را بسیار آسانتر کرده است. در این روش دیگر نیازی نیست زمان زیادی را برای طراحی گرافیکی و کد نوشتن صرف کنید، تا قالب سایت طراحی و ساخته شود. وردپرس به علت اینکه محبوبیت زیادی دارد و افراد بسیاری در سطح جهان از آن استفاده می‌­کنند، امکانات بسیاری دارد. یکی از این امکانات وجود قالب­‌های بسیار متنوع است. هر نوع قالب آماده وردپرس را متناسب با هر سایتی می­‌توان جستجو و استفاده کرد. تعداد این قالب­‌ها به قدری زیاد است که می­تواند همه افراد را با هر نوع سلیقه‌­ای راضی نگه دارد. اگر شما قصد طراحی یک سایت وردپرسی با قالب آماده وردپرس را دارید، باید بدانید از چه قالبی استفاده کنید. همچنین با مزایا و معایب استفاده از قالب­‌های آماده آشنا شوید. ما به شما در این امر کمک می­کنیم.

قالب-آماده-وردپرس

مزایای استفاده از قالب آماده وردپرس

صرفه جویی در زمان

استفاده از قالب­ آماده وردپرس مزایای بسیاری دارد. اولین مزیت صرفه­‌جویی در زمان است. با استفاده از قالب آماده زمان بسیار کمتری را نسبت به حالتی که خودتان قالب را طراحی می­کنید صرف خواهید کرد. در صورتی که اگر در طراحی سایت با وردپرس حرفه­ا‌ی باشید یک روز هم می­تواند برای شما کافی باشد.

کم هزینه و اقتصادی

برای افرادی که قصد دارند تا وب سایت کسب و کارشان را با وردپرس طراحی کنند، قالب آماده انتخابی اقتصادی است. اگر برای طراحی سایت خود، طرح منحصربفردی در ذهن ندارید انتخاب یک قالب آماده متناسب با نوع کسب و کارتان بهترین گزینه ممکن است. زیرا طراحی سایت با قالب آماده ارزانتر تمام می­شود. حتی برخی قالب­ها کاملا رایگان هستند. قالب­‌های پولی نیز اغلب با قیمت بسیار مناسبی عرضه می­شوند.

تنوع بسیار متناسب برای انواع سلیقه‌­ها

قالب­‌های آماده وردپرس از تنوع بسیاری برخوردارند. قالب­‌های همه کاره، خبری، فروشگاهی و … همگی در طرح‌ها و رنگ­‌های متنوعی وجود دارند. به علاوه اکثر قالب­‌ها بسیار منعطف هستند و می­توان به راحتی آنها را شخصی سازی کرد و به شکل دلخواه درآورد.

منطبق بر اصول و استانداردها

تمامی قالب­‌های آماده استاندارد سازی شده­‌اند. این قالب‌ها منطبق بر اصول سئو طراحی می­شوند و بهینه هستند. به علاوه اکثر قالب­‌ها رسپانسیو طراحی شده و برای نمایش در موبایل و تبلت بسیار مناسب می­‌باشند. حتی شما می­توانید در خود وردپرس قالب­‌ها را بر اساس ویژگی­‌های موردنظرتان مثلا رسپانسیو بودن، جستجو کرده و استفاده کنید. پس در این مورد جای نگرانی وجود ندارد.

معایب استفاده از قالب‌­های آماده وردپرس

از معایب استفاده از قالب­ آماده تنها میتوان به عدم انعطاف پذیری کامل اشاره کرد. حتی اگر قالبی بسیار منعطف باشد، ممکن است نتیجه طوری که شما می­‌خواهید نشود. با این حال، به علت وجود تنوع بسیار بعید می­رسد نتوانید چیزی را که انتظار دارید پیاده سازی کنید. اما اگر نتوانستید قالبی مناسب پیدا کنید که با شخصی سازی شبیه به طرحی که در ذهنتان است شود، مجبور به سفارش طراحی قالب برای سایت خود خواهید شد.